magazyn

3 powody, aby posiadać kontener magazynowy

Kontenery magazynowe to doskonała przestrzeń pozwalająca nie tylko na sprawne oraz bezpieczne magazynowanie towarów, ale również świadczenie różnego rodzaju usług. Odpowiednie dopasowanie kontenera do naszych potrzeb to podstawa, o której trzeba pamiętać. Bez dwóch zdań będziemy mieli szansę na to, aby bezpiecznie prowadzić biznes, oszczędzać pieniądze, nie wydawać na lokal czy magazyn więcej niż powinniśmy. Jakie są najważniejsze powody, które przemawiają za takim kontenerem?

Czytaj więcej o 3 powody, aby posiadać kontener magazynowy

fotowoltaika

O czym należy pamiętać przy montażu paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne pozwalają na korzystanie z darmowej i ekologicznej energii. To rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dzięki nim możliwe jest obniżenie rachunków oraz zyskanie wielu oszczędności. Jednak decydując się na ich kupienie trzeba pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Bardzo ważne jest to, czy zostaną prawidłowo zamontowane, co ma wpływ nie tylko na ich wytrzymałość, ale również na wydajność i to jak wiele prądu są w stanie wygenerować. Warto więc dowiedzieć się jak zadbać o ich montaż, by działały niezawodnie. Czytaj więcej o O czym należy pamiętać przy montażu paneli fotowoltaicznych?

aranzacja hotelu

Jak zagospodarować przestrzeń wspólną w hotelu nad morzem?

Aranżacja hotelu to nie tylko zadbanie o jego atrakcyjny wygląd. Interesująco wystylizowane apartamenty, o wysokiej jakości wykończeniu oraz sprzętach, są równie ważne co funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni wspólnych oraz pomieszczeń dla personelu. Jest to szczególnie istotne na terenie małych działalności, które nie mają do dyspozycji pokaźnego metrażu. Dobry rozkład wnętrza nie musi być jednak kosztowny, a zapewnienie gościom odpowiednich atrakcji pozwoli na szybkie zyskanie pozytywnej renomy. Czytaj więcej o Jak zagospodarować przestrzeń wspólną w hotelu nad morzem?

obrobka metali

Co kryje się pod hasłem: obróbka metali metodą CNC?

Wiele otaczających nas przedmiotów metalowych zostało precyzyjnie obrobionych w celu nadania im odpowiedniego kształtu. Dziś najpopularniejszym rozwiązaniem jest obróbka skrawaniem CNC, która może być wykonywana m.in. metodą toczenia lub frezowania. Czym są oba te sposoby i w jakich sytuacjach mają zastosowanie? Czytaj więcej o Co kryje się pod hasłem: obróbka metali metodą CNC?

krzesła do salonu

Krzesła w kolorze dębu sonoma do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w przestrzeni całego domu. W wielu przypadkach salon jest również jadalnią, w której spotyka się cała rodzina podczas posiłków. Z tego powodu powinna być wyposażona w duży stół z krzesłami. Okazuje się, że jednym z najczęstszych wyborów są krzesła w kolorze dąb sonoma. Dlaczego to rozwiązanie ma aż tak dużą rzeszę zwolenników?

Czytaj więcej o Krzesła w kolorze dębu sonoma do salonu

Posadź 100 000 dębów ze SZTYGAREM!

Fot. SYNERGIO GROUP S.A.

Producent EKOGROSZKU SZTYGAR® – SYNERGIO GROUP SA – sfinansuje jesienią 2019 roku posadzenie 100.000 dębów. Las dębowy zostanie odnowiony w Nadleśnictwie Rytel, który najbardziej ucierpiał wskutek tragicznego huraganu w 2017 roku. Akcja jest prowadzona wspólnie z Lasami Państwowymi Nadleśnictwem Rytel. W ciągu kolejnych kilku lat celem SYNERGIO GROUP będzie zalesienie Polski  1.000.000 drzew.

Czytaj więcej o Posadź 100 000 dębów ze SZTYGAREM!

kabina

Łazienka z pomysłem – od czego zacząć projekt?

Każdy remont generalny i zmianę aranżacji łazienki, należy dogłębnie przemyśleć, ponieważ oprócz aspektu wizualnego, w tym pomieszczeniu istotna jest także funkcjonalność, użyteczność oraz wygoda rozwiązań. Na początek powinna zapaść decyzja o tym czy w łazience będzie tradycyjna wanna czy może kabina prysznicowa. Zwykle na rozwiązania z wanną, decydują się właściciele większych łazienek, ale jest to kwestia indywidualna i uzależniona od preferencji. Jeśli w mieszkaniu czy domu mamy tylko jedną łazienkę, warto rozważyć montaż dwukomorowej umywalki. Taka koncepcja sprawdza się doskonale, gdy domownicy wychodzą do pracy lub szkoły w jednym czasie. Do montażu dwukomorowej bądź dwóch osobnych umywalek, w zupełności wystarczy wolna przestrzeń na ścianie o długości ok. 1,5 m. W następnej kolejności należy zastanowić się czy praktyczny będzie bidet oraz czy w łazience koniecznie musimy decydować się na postawienie pralki. Coraz częściej bowiem umieszcza się pralkę w zabudowie kuchennej bądź w innych pomieszczeniach gospodarczych. Związane jest to z odseparowaniem naszej „oazy spokoju”, jaką jest łazienka, od hałasu, z jednoczesnym zyskaniem sporej przestrzeni, np. pod inną, bardziej praktyczną zabudowę w łazience. Czytaj więcej o Łazienka z pomysłem – od czego zacząć projekt?

Budowa domu

Budownictwo szeroka gałąź gospodarki

Jak powszechnie wiadomo budownictwo w dzisiejszych czasach jest naprawdę dobrze rozwiniętą dziedziną naszego życia i to nie ulega chyba żadnej wątpliwości. Nie jest tajemnicą to, że coraz więcej osób wiąże swoją przyszłość z tym kierunkiem, gdyż jest to niezwykle dochodowy interes. Jednak żeby pracować w tej branży należy przede wszystkim znać się na fachu, a nie jest to prosta sprawa, dlatego potrzeba tutaj wielu lat nauki, a potem dopiero można myśleć o dalszej pracy na wyższych stanowiskach. Czytaj więcej o Budownictwo szeroka gałąź gospodarki