Beton budowlany – rodzaje i zastosowanie

beton budowlany

Beton budowlany to materiał, który występuje praktycznie na każdej budowie. Jego skuteczność jest podyktowana jego właściwościami i dobrym rozrobieniem na budowie, dlatego podczas zakupu betonu budowlanego powinno, postawić się duży naciska na to, aby nabyć wysokiej jakości produkt oraz na rodzaj takiego betonu. Do najczęściej stosowanych betonów należą zwykłe mieszanki, które wykorzystuje się do tworzenia fundamentów, stropów czy schodów. Dzięki szybkiemu rozwojowi w tej dziedzinie istnieją również mieszanki, które można wykorzystać do innych prac.

Materiały o szczególnych właściwościach wykorzystuje się do prac dekoracyjnych, ciepłochronnych czy odwadniających. Szerokie zastosowanie betonu w obecnych czasach jest bardzo ważne, wykorzystuje się go przy powstawaniu budynków i wielu innych budowli, swoje zastosowanie pełni również w domach jako wylewka dekoracyjna. Co jeszcze warto wiedzieć o właściwościach i rodzajach betonu?

Rodzaje i zastosowanie betonu

Beton budowlany w Skawinie to oferta firmy STC-2 zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych, w swoim składzie oprócz betonu budowlanego mają również beton komórkowy. Beton komórkowy jest najcieplejszym materiałem budowlanym, to co go wyróżnia spośród innych materiałów to lekkość i wysoka odporność na działanie ognia. Warto również wspomnieć, że cechuje się także dobrą izolacją dźwiękową, a także wysoką trwałością, co czyni go solidnym wyborem. Styropian w Skawinie również należy do szerokiej oferty wcześniej wspomnianej firmy STC-2. Materiały te można wykorzystać, chociażby do izolacji domu jednorodzinnego, gdzie sprawdzi się wyśmienicie.

Jakie są jeszcze rodzaje betonu?

Oprócz wspomnianych betonów budowlanych i komórkowych można wyróżnić również beton architektoniczny. Jest on szczególnie wykorzystywany w budynkach bazujących na modzie industrialnej, gdzie najczęściej pełni rolę powierzchni budynku. Oprócz niego wyróżnia się jeszcze takie betony jak beton wodoprzepuszczalny czy styrobeton.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz