Czy schody strychowe metalowe wymagają specjalnej konserwacji?

schody strychowe

Strych to ostatnia, często niezamieszkała kondygnacja budynku. Bardzo często nie jest ona przystosowana do codziennego użytku. Służy raczej do przechowywania. Dostęp do strychu można zapewnić sobie na kilka sposobów – tradycyjna drabiną, schodami betonowymi lub za pomocą nowoczesnych rozwiązań, jakimi są nowoczesne modele składane i w całości chowane. Czy schody strychowe wykonane z metalu to dobry pomysł?

Schody strychowe – czym się charakteryzują?

Nowoczesne schody strychowe metalowe to schody, które są funkcjonalne, łatwe w obsłudze i zajmują niewiele miejsca. Powinny być lekkie w obsłudze, ale jednocześnie mocne, by wytrzymać wielokrotne rozkładanie i składanie. Powinny mieć odporne na ciężary zawiasy i części ruchome dobrej jakości. Konstrukcje składane zajmują mało miejsca i mogą być montowane w dowolnym miejscu w domu – garaż, garderoba, gabinet czy sypialnia. System całkowitego chowania, sprawia, że nie są widoczne gołym okiem. Oczywiście to wpływa również na to, że schody te są wąskie i nierzadko pozbawione barierki. Podczas wyboru schodów strychowych należy wziąć pod uwagę ich izolacyjność cieplną. Dobrze, jeśli przez klapę wyłazową nie ucieka ciepło z pomieszczenia.

Jak konserwować schody strychowe?

Schody strychowe dostępne są w wersji drewnianej i metalowej. Każda ma swoje wady i zalety, ale należy pamiętać o jednym – każdy rodzaj potrzebuje konserwacji. Schody drewniane wpisują się w każdy rodzaj aranżacji i należy pamiętać o tym, by okresowo je konserwować. Trzeba je przede wszystkim polakierować i zabejcować w ochronie przed działaniem wilgoci. Schody strychowe metalowe to konstrukcje, które są wytrzymałe i łatwe w obsłudze. Łatwo je utrzymać w czystości. Nie poddają się tak szybko uszkodzeniom, jak schody drewniane. Są tez znacznie bardziej wytrzymalsze. Konserwacja metalowych schodów opiera się na regularnym myciu. Mycie wodą z płynem uniwersalnym w zupełności wystarczy, by cieszyć się eleganckim wyglądem schodów. Ważna jest tu systematyczność. 

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz