Projektowanie budynku mieszkalnego lub użytkowego ma kluczowe znaczenie dla jego dalszej eksploatacji. Bardzo często architekci rekomendują stosowanie elewacji wentylowanych. Cechą charakterystyczną takich rozwiązań jest to, że pomiędzy warstwą zewnętrzną elewacji, a ścianą nośną budynku pozostawia się przestrzeń wentylacyjną. To gwarantuje lepszą izolację termiczną i chroni przed wilgocią.
Dlaczego elewacje wentylowane są cenione?
Widać coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów stosowaniem właśnie takich rozwiązań budowlanych. Projektanci, a także wykonawcy budowlani potwierdzają, że tego rodzaju technologie mają dużo zalet w porównaniu z elewacjami tradycyjnymi. Istotą takiego rozwiązania jest to, że właśnie pomiędzy ścianą zewnętrzną, a ścianą nośną umieszcza się materiał izolacyjny. On pełni funkcję termoizolacyjną. Można sobie zapewnić chłodzenie wnętrz latem, a jednocześnie z konstrukcji będzie na bieżąco usuwana wilgoć. Profesjonalnie wykonane elewacje wentylowane to znacznie zmniejszenie ryzyka powstawania grzybów i pleśni.
Elewacje wentylowane to lepsza estetyka i energooszczędność
Stosowanie takich rozwiązań konstrukcyjnych to także zagwarantowanie inwestorom wielu różnych możliwości aranżacyjnych. Aktualnie przeglądając projekty architektoniczne, zawsze zwracamy uwagę bardzo dużą na styl i nawet najmniejsze detale wizerunkowe. Stosowanie elewacji wentylowanych to możliwość uzyskania najróżniejszych efektów wizualnych charakteryzujących się nowoczesną estetyką.
Nie bez znaczenia jest także obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Wykorzystywanie rozwiązań o wiele skuteczniejszych, jeśli chodzi o izolację termiczną, to bardzo duża oszczędność energii. W ten sposób można lepiej zarządzać domowym budżetem, jeżeli chodzi o wydatki związane z ogrzewaniem budynku.
Kolejnym atrybutem tego typu elewacji jest także ich o wiele dłuższa żywotność w porównaniu do tych tradycyjnych. Takie nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują większą odporność na wpływ warunków atmosferycznych i zanieczyszczeń.