Czym charakteryzują się elewacje wentylowane?

wentylowana elewacja

Projektowanie budynku mieszkalnego lub użytkowego ma kluczowe znaczenie dla jego dalszej eksploatacji. Bardzo często architekci rekomendują stosowanie elewacji wentylowanych. Cechą charakterystyczną takich rozwiązań jest to, że pomiędzy warstwą zewnętrzną elewacji, a ścianą nośną budynku pozostawia się przestrzeń wentylacyjną. To gwarantuje lepszą izolację termiczną i chroni przed wilgocią.

Dlaczego elewacje wentylowane są cenione?

Widać coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów stosowaniem właśnie takich rozwiązań budowlanych. Projektanci, a także wykonawcy budowlani potwierdzają, że tego rodzaju technologie mają dużo zalet w porównaniu z elewacjami tradycyjnymi. Istotą takiego rozwiązania jest to, że właśnie pomiędzy ścianą zewnętrzną, a ścianą nośną umieszcza się materiał izolacyjny. On pełni funkcję termoizolacyjną. Można sobie zapewnić chłodzenie wnętrz latem, a jednocześnie z konstrukcji będzie na bieżąco usuwana wilgoć. Profesjonalnie wykonane elewacje wentylowane to znacznie zmniejszenie ryzyka powstawania grzybów i pleśni.

Elewacje wentylowane to lepsza estetyka i energooszczędność

Stosowanie takich rozwiązań konstrukcyjnych to także zagwarantowanie inwestorom wielu różnych możliwości aranżacyjnych. Aktualnie przeglądając projekty architektoniczne, zawsze zwracamy uwagę bardzo dużą na styl i nawet najmniejsze detale wizerunkowe. Stosowanie elewacji wentylowanych to możliwość uzyskania najróżniejszych efektów wizualnych charakteryzujących się nowoczesną estetyką.

Nie bez znaczenia jest także obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Wykorzystywanie rozwiązań o wiele skuteczniejszych, jeśli chodzi o izolację termiczną, to bardzo duża oszczędność energii. W ten sposób można lepiej zarządzać domowym budżetem, jeżeli chodzi o wydatki związane z ogrzewaniem budynku.

Kolejnym atrybutem tego typu elewacji jest także ich o wiele dłuższa żywotność w porównaniu do tych tradycyjnych. Takie nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują większą odporność na wpływ warunków atmosferycznych i zanieczyszczeń.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz