Czyszczenie kostki brukowej

Piękna, nowa, równo położona, kolorowa mozaika z betonowych kostek. Czasami można ją porównać do plastra miodu. Bardzo ładnie komponuje z nowym tynkiem na naszym domu. W każdym bądź razie coś w sobie ma. Niestety, taki wygląd jest tylko w krótkim okresie czasu po jej położeniu.

Zaparkowany samochód pozostawił po sobie kilka kropel oleju lub płynu hamulcowego. Ktoś przechodzący poroznosił te krople butami po całej naszej misternej szachownicy. Wiatr nawiał piachu, spadł deszcz. Później cały podjazd i piękne przydomowe chodniki przykrył śnieg.

Wraz z wiosną pokazał się widok jakże inny od tego, którego zapamiętaliśmy po położeniu kostki brukowej i nowego tynku.

Co się stało z naszymi kolorowymi bloczkami i nowym tynkiem ? Jasnej barwy kostki jakoś zszarzały, kolory wyblakły. Na nowym tynku pokazały się zacieki powstałe od rozbryzgiwanego deszczu i mazi śniegowej. Wyraźnie widać niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych i eksploatacyjnych na wygląd i estetykę naszego domostwa.

Kostka brukowa – czyszczenie

Próby reanimacji domostwa do stanu pierwotnego za pomocą przyrządów znajdujących się w komórce gospodarczej takich jak miotła, szczotka do szorowania itp. nie przyniosły pożądanych efektów. Wręcz przeciwnie, wszystko się maże i jeszcze bardziej szarzeje. Pozbyliśmy się jedynie naniesionego piachu z podjazdu i chodniczków. Trochę serfowania po wszechobecnym Internecie i jest – techniczne czyszczenie, czyszczenie budynków.
Co to takiego? Jak to się robi i jak to działa. Firmy zajmujące się technicznym czyszczeniem kostki brukowej, tynków, dachów wykorzystują zarówno metody chemiczne jak i mechaniczne.

Do czyszczenia kostki brukowej stosowana jest metoda wodno-strumieniowa o ciśnieniu do 500 bar. Jedynie taka metoda i takie ciśnienie poradzi sobie w przypadku silnych zabrudzeń. Kostka myta jest za pomocą przystawek do powierzchni płaskich tzw. surface cleaner. Specjalny klosz zapobiega przed niepożądanym rozpryskiwaniem się wody wokół czyszczonej powierzchni. Dysze umieszczone na specjalnym ramieniu obracając się z prędkością do 2000 obr/min. i odrywają cząsteczki brudu od czyszczonej powierzchni.

Surface cleaner posiada opcję odsysu brudnej wody, zapobiegając zaleganie wody na czyszczonej powierzchni. Duża prędkość obrotowa dysz, nie pozwala na uszkodzenie wierzchniej warstwy kostki ze względu na krótki czas oddziaływania wysokiego ciśnienia na dany punkt.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz