Do czego służą lasery krzyżowe?

Tradycyjna poziomica służyła niegdyś za jedyne urządzenie do miary płaszczyzn. Dzięki rozwojowi przemysłu zarówno technologicznego, jak i budowlanego skonstruowano sprzęt na miarę XXI wieku, jakim jest laser krzyżowy. Do czego używa się tego urządzenia?

Laser krzyżowy Bosch – czym jest i jak działa?

Narzędzia pomiarowe Bosch takie, jak laser krzyżowy służą do pomiarów kątów prostych, poziomów, ale także pionów oraz linii prostych. Laser krzyżowy znajduje podobne zastosowanie jak w przypadku poziomicy laserowej z taką różnicą, że pierwsze urządzenie posiada więcej funkcji niż ostatnie.

Laser krzyżowy Bosch oddaje dwie wiązki lasera, które przecinają się pod kątem prostym, ułatwiając pomiar danej powierzchni. Jest ona wbrew pozorom stosowana nie tylko przez duże firmy budowlane, ale również wykorzystuje się ją w warunkach domowych przez mniej zaawansowanych użytkowników.

Poziomica i laser krzyżowy Bosch – różnice

Różnicami, jakie występują między tymi dwoma miarkami laserowymi to przede wszystkim ilość wiązek światła. Laser krzyżowy Bosch posiada je aż dwie, a w przypadku poziomicy laserowej konstrukcja pozwala na wykorzystanie tylko jednej do pomiaru.

Dzięki większej ilości laserów w poziomicy krzyżowej może ona dokonywać bardziej skomplikowanych pomiarów. W ofertach sklepów budowlanych można się również spotkać z laserami krzyżowymi tzw. pajączkami, które wyświetlają więcej wiązek lasera niż w przypadku standardowego urządzenia.

Laser krzyżowy Bosch – gdzie kupić?

Laser krzyżowy najwygodniej jest kupić za pośrednictwem strony internetowej mistama.com, która oferuje szeroki zakres laserów krzyżowych. Oprócz laserowego urządzenia do pomiarów można dokupić do kompletu okulary do pracy z laserem, a także tyczki, uchwyty oraz statywy.

Produkty, jakie są dostępne w ofercie sklepu internetowego, wyróżniają się wysoką jakością i przystępnymi cenami. Zarówno amator, który szuka sprzętu do remontu, jak i użytkownik, który wykorzystuje narzędzia na co dzień w swojej pracy, znajdzie coś dla siebie.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz