Dobrej klasy kotły na biomasę — czyli jakie?

Kotły na biomasę zyskują na popularności ze względu na ich łatwość obsługi i stosunkowo niewielkie koszty ogrzewania jakie generują. Z tego powodu na rynku pojawia się wielu producentów tego typu urządzeń, jednak nie wszystkie z nich charakteryzują się podobnymi parametrami technicznymi, a także sprawnością. Jakie powinny być dobrej klasy kotły na biomasę? Podpowiadamy. 

Kotły na biomasę — rodzaj paliwa

Dobrej jakości kotły na biomasę mogą być zasilane różnego rodzaju paliwami ekologicznymi, takim jak: pellet, zrębki drewniane, wióry, trociny, a nawet bawełna. Tego typu materiały są z jednej strony zaliczane do odnawialnych źródeł energii, a z drugiej do „czystych” ze względu na ich niewielką emisję szkodliwych substancji smolistych. Wybierając urządzenie zasilane biomasą, warto zwrócić uwagę również na jego moc. Powinna być ona uzależniona od indywidualnych wymagań użytkownika i obiektu. Najlepsi producenci oferują sprzęty, których moc może wynosić nawet 1500 kW.

Kotły na biomasę mają uniwersalne zastosowanie

Kotły na biomasę podobnie jak piece miałowo węglowe mogą być wykorzystywane m.in. do ogrzewania hal produkcyjnych, a także innych obiektów przemysłowych. Oznacza to, że rozwiązanie to nie jest dedykowane wyłącznie użytkownikom indywidualnym. Wysokiej jakości urządzenia wyposażone są w pojemne podajniki do pelletu, które w przypadku modeli przeznaczonych do użytku przemysłowego, są przystosowane do załadunku ładowarką. Dodatkowo sprzęt ten charakteryzuje się wysoką sprawnością sięgającą nawet 90%.

Kotły na biomasę mogą być wykorzystywane zarówno przez użytkowników indywidualnych jak i duże przedsiębiorstwa. Najczęściej na ten rodzaj ogrzewania decydują się zakłady, które mają dostęp do dużej ilości biomasy, np. z sektora rolniczego, ogrodniczego, bądź drzewnego. Wybierając tego typu urządzenie, warto zdecydować się na sprzęt od renomowanych producentów, którzy gwarantują jego najlepsze parametry techniczne.

 

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz