Filtry odpylające są bardzo ważne dla poprawy zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zbierają trociny, wióry i inne pyły powstające podczas pracy maszyn do obróbki drewna. Aby wybrać najlepszy filtr odpylający dla swoich potrzeb, warto wiedzieć kilka rzeczy o tych filtrach, w tym o sposobie ich działania.
Filtry do odpylania – możliwości wyboru
Filtry do odpylania służą do usuwania pyłu. Wybór filtra zależy od rodzaju pyłu i warunków, w jakich ma on pracować. Wybór jest naprawdę spory, więc każdy warsztat z pewnością znajdzie odpowiedni filtr dla siebie.
Istnieją między innych filtry powietrza, które służą do usuwania drobnych cząstek ze strumienia powietrza. Często stosuje się również odpylacze, by wychwytywały nieco większe cząsteczki i zatrzymywały je do czasu, gdy będzie można je usunąć.
Filtry do odpylania – gdzie się stosuje?
Głównym zadaniem filtrów odpylających jest usuwanie pyłu z powietrza. Filtry odpylające, a także filtry nadciśnieniowe, mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak obróbka drewna, obróbka metalu, budownictwo i wiele innych. Stosuje się je w kanałach wentylacyjnych, wentylatorach, dmuchawach, odpylaczach i cyklonach.
Filtry odpylające są najczęściej wykonane z włókna szklanego, celulozy lub materiałów syntetycznych. Montuje się je na końcu systemu oczyszczania przewodów. Filtry wychwytują wszelkie cząsteczki kurzu, które mogły zostać wyrzucone przez system.
Gdzie znaleźć dobre filtry do odpylania?
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów filtrów do zbierania pyłu. Kupując nowy filtr do warsztatu, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany, jaka jest jego cena i jak dokładnie wychwytuje on pył lub większe zanieczyszczenia.
Szukając idealnych filtrów do odpylania, warto szukać wśród asortymentu firm oferujących również inne artykuły, takie jak: trójniki wentylacyjne, rury wzmacniane czy przejścia wentylacyjne.