Galanteria betonowa – co wchodzi w jej skład?

Galanteria betonowa to określenie na różnego rodzaju elementy architektoniczne wykonane z betonu. Produkty te znajdują zastosowanie nie tylko w prywatnych ogrodach, ale również w parkach miejskich. Jakie więc konkretnie elementy zaliczamy do galanterii betonowej?

Czym jest galanteria betonowa?

Galanteria betonowa w Lublinie to różnorodne elementy wykonane z betonu. Mowa tutaj zarówno o produktach spełniających funkcje ozdobne, jak i tych o konkretnych walorach użytkowych. Umieszcza się je w ogrodach, na podjazdach lub w miejscach użyteczności publicznej. Po takie produkty sięgają zarówno osoby prywatne, jak i instytucje oraz firmy.

Ich zaletą jest przede wszystkim wysoka wytrzymałość na czynniki środowiskowe. Tym samym zachowują swój naturalny wygląd przez długie lata. Nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych i naturalnie wkomponowują się w wygląd tradycyjnych ogrodów. Świetnie uzupełniają także duże przestrzenie reprezentacyjne firm, zazwyczaj zlokalizowane w dużych miastach.

Galanteria betonowa – jakie elementy wchodzą w jej skład?

Najczęściej spotykanymi elementami w ogrodach są tradycyjne palisady betonowe, które odgradzają i zabezpieczają określony obszar. Używa się ich, aby wydzielić przestrzeń ścieżek ogrodowych i zapobiec osuwaniu się ziemi na chodniki. Takie produkty sprzedaje między innymi hurtownia kostki brukowej w Lublinie.

Coraz większą popularnością cieszy się ozdobna galanteria betonowa. Wchodzą w jej skład fontanny, rzeźby i inne elementy wykonane z betonu w różnych barwach. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że część elementów ozdobnych stanowi doskonałe uzupełnienie drewnianych płotów. Dużym zainteresowaniem cieszą się w tym przypadku zwłaszcza klasyczne daszki wykonane z betonu.

Równie popularnym elementem wyposażenia na prywatnych posesjach są betonowe gazony ogrodowe. Swoim wyglądem przypominają duże donice wykonane w różnych, dość często fantazyjnych, kształtach. Po uzupełnieniu ich ziemią doskonale nadają się do tworzenia ozdobnych kwietników.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz