Jak urządzić pokój dla chłopca?

Aranżacja pokoju dla dziecka nie jest taka łatwa. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wiek, hobby czy ulubione kolory, ale także płeć malucha. Sprawdźmy zatem, jak urządzić funkcjonalny i estetyczny pokój dla chłopca, w którym dziecko chętnie będzie przebywać i dobrze się czuć.

Projektowanie pokoju dla chłopca – na co zwrócić uwagę?

Trudno byłoby zmieniać wystrój co roku i dlatego konieczne jest dokładne przemyślenie wszystkich elementów, jakie powinny się znaleźć w pomieszczeniu przeznaczonym dla młodego mężczyzny. Przede wszystkim nie wolno zapominać, że pokój dla chłopczyka pełni tak naprawdę kilka funkcji. To przecież miejsce na spanie, ale i na zabawę czy naukę. To z kolei determinuje wybór mebli, ponieważ nie wystarczy ograniczyć się do łóżka, ale trzeba jeszcze rozważyć, gdzie postawić biurko, jakieś regały oraz półki. Konieczne jest dostosowanie do wieku chłopca i jego potrzeb. Jednak oprócz kwestii praktycznych należy również zadbać o bezpieczeństwo, ale i to, aby dziecko mogło się swoim pokojem pochwalić np. modną fototapetą albo naklejkami naściennymi. Ciekawe wzory znajdziesz w sklepie Foteks.pl

Funkcjonalne rozwiązania

Rzadko się zdarza, żeby pokój dla dziecka był duży, a trzeba jednak umiejętnie rozmieścić wszelkie niezbędne meble. Bardzo ważna jest także kwestia wymyślenia sposobu na przechowywanie różnych rzeczy. Jednocześnie nie można pomieszczenia zagracić, aby dziecko miało swobodę poruszania się po pokoju bez ryzyka nieustannego obijania się o meble.

Ciekawą propozycją okazuje się łóżko z szufladą pod materacem, w której można trzymać jakieś przedmioty. Innym wariantem jest łózko piętrowe z możliwością umieszczenia pod nim biurka z krzesłem albo zagospodarowania przestrzeni do zabawy. To niewątpliwie bardzo designerski i oszczędzający sporo miejsca pomysł na aranżację łączący funkcjonalność z estetyką, szczególnie gdy zadba się o jakiś modny motyw dekoracyjny na ścianę.

W pokoju chłopca nie powinno zabraknąć wysokich regałów z zamykanymi szafkami lub pakownymi pojemnikami, co jest z pewnością rozsądniejszym pomysłem niż może i całkiem urocze, ale zarazem niezbyt praktyczne półeczki o ładnych dla oka kształtach. Oczywiście przydaje się też szafa na ubrania, ewentualnie komoda.

Jak urządzić modny pokój dla chłopca?

Dziecko musi się czuć komfortowo w swoim pokoju, więc istotny jest styl urządzania tego wnętrza oraz jego kolorystyka. Dla najmłodszych sprawdzą się odcienie zieleni, niebieskiego czy brązu. Dzieci wchodzące w wiek nastoletni mogą z kolei preferować tak modne w ostatnim czasie szarości, połączone z bielą, czernią albo jakąś barwą kontrastową np. żółtą.

Bardzo ważne w aranżacji jest oczywiście podkreślenie indywidualnego charakteru pomieszczenia, a najlepiej to wyrazić poprzez odpowiednie detale dekoracyjne. Doskonale się sprawdzają nowoczesne fototapety z motywami zgodnymi z zainteresowaniami dziecka. Dla maluchów są to zazwyczaj wzory bajkowe albo zwierzęce. Z kolei nieco starsi chłopcy preferują nieco inne klimaty – często nawiązujące do pasji sportowych albo fascynacji podróżami kosmicznymi (zobacz) czy też motoryzacją. Dopełnieniem estetyki pokoju jest niewątpliwie gustowne oświetlenie.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz