Jakie rodzaje posadzek przemysłowych sprawdzą się w Twojej firmie?

Posadzka to jedna z tych powierzchni, którą wykonuje się raz a dobrze. Funkcjonalne i trwałe rozwiązanie pozwala na bezpieczne korzystanie z podłogi w halach produkcyjnych i magazynach w budynkach przemysłowych. Czym charakteryzują się prawidłowo wykonane posadzki przemysłowe śląsk? Jakie kryteria muszą spełniać, aby być bezpieczne w użytkowaniu?

Posadzka przemysłowa – czym się charakteryzuje i gdzie warto ją zastosować?

Posadzka przemysłowa jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z poruszaniem się ciężkich maszyn, transportem ładunku i magazynowaniem towarów. Jest niezbędna w przypadku różnego rodzaju hal produkcyjnych, przemysłowych, hal wystawienniczych, parkingów podziemnych i naziemnych oraz magazynów i centrów logistycznych. Tego typu posadzki przemysłowe bielsko muszą ułatwiać składowanie materiałów o różnych wielkościach i wadze. Posadzka przemysłowa powinna być przede wszystkim trwała, odporna na czynniki mechaniczne i obciążenia powstałe podczas poruszania się po niej ciężkim sprzętem. Dość popularnym rozwiązaniem są w ostatnich latach posadzki betonowe żywiczne, która jest odporna zarówno na działanie czynników mechanicznych, jak również chemicznych. Żywica zabezpiecza podłogę przed wnikaniem do jej wnętrza płynów technologicznych, w tym smarów i olejów.

W jaki sposób przebiega proces wykonania posadzki przemysłowej?

Wykonanie posadzki przemysłowej rozpoczyna się od przygotowania podłoża. Pierwszym krokiem jest rozłożenie izolacji, a następnie takie dobranie klasy betonu, aby spełniała potrzeby firmy funkcjonującej w danym obiekcie. Istotna jest przede wszystkim odpowiednia klasa ścieralności posadzki przemysłowej. Projekt musi spełniać wszystkie wymogi. Posadzki przemysłowe śląskie powinny mieć wykonane odpowiednie zbrojenia, a na końcu zostać poddane zacieraniu przy użyciu specjalnych maszyn.

Posadzki przemysłowe – cena

Posadzki przemysłowe cennik zależą przede wszystkim od ich przyszłego przeznaczenia. W przypadku dużych realizacji i znacznych obciążeń realizatorzy muszą uwzględnić dokumentację, w której wyszczególniona jest grubość warstwy nośnej płyty betonowej, klasa betonu posadzkowego, zbrojenia, rodzaj podbudowy, ale również aspekty takie jak sposób wykończenia powierzchni. Lepsze komponenty, które są niezbędne do wykonania bardziej wytrzymałych na obciążenia podłóg, będą prawdopodobnie więcej kosztować niż posadzki przemysłowe tychy wykonane z mieszanek betonowych o niskiej klasie ścieralności. Dobry wykonawca wskaże rozwiązanie, które spełni wymogi projektu, a także będzie optymalne pod względem kosztowym.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz