Jakimi cechami wyróżniają się okna drewniane?

okno drewniane

Wybór systemów okiennych to zazwyczaj inwestycja na lata, dlatego warto bliżej przyjrzeć się specyfikacji technicznej poszczególnych modeli, aby mieć pewność, że spełniają one nasze wymagania. Mimo że obecnie inwestorzy wciąż najczęściej decydują się na wersje plastikowe, to jednak okna drewniane znowu wracają do łask. Jakimi cechami się wyróżniają? Podpowiadamy. 

Okna drewniane – ponadczasowy styl

Okna drewniane w Zachodniopomorskim nigdy nie będą kojarzyły się z sezonowym trendem i nie będą tandetne, ponieważ charakteryzuje je ponadczasowy styl. Dlatego decydując się na taki model, mamy pewność, że będzie on zawsze modny, a dodatkowo pasuje do wszystkiego. Z tego powodu okna drewniane doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych budynkach.

Okna drewniane – trwałość

Oferta sprzedaży okien jest obecnie bardzo szeroka. Jednak modele drewniane są szczególnie cenione za trwałość. Profile wykonane z tego surowca są niezwykle mocne, twarde i wytrzymałe, dlatego można z nich zbudować duże skrzydła, nawet bez dodatkowych wzmocnień.

Decydując się na to rozwiązanie, należy mieć jednak świadomość, że drewno po pewnym czasie od zakupu będzie wymagało konserwacji, a więc na przykład lakierowania. Dzięki temu jednak okna drewniane bez problemu można przemalować na inny kolor lub je ozdobić, co nie jest możliwe w egzemplarzach plastikowych. Dzięki temu możemy je zmieniać i dostosować do aranżacji obiektu.

Okna drewniane – naturalny materiał

Drewno to naturalny, trwały materiał. Z tego powodu wykonane z niego okna są wybierane zwłaszcza przez osoby, które cenią sobie zdrowy i ekologiczny styl życia. Warto mieć świadomość, że nowoczesne okna drewniane zapewniają doskonałą izolację termiczną i spełniają wszystkie niezbędne wymagania. Dlatego nie powinniśmy się martwić o to, że takie modele będą charakteryzowały się na przykład gorszym niż plastikowe współczynnikiem przenikania ciepła. Okna drewniane dobrze wygłuszają hałasy i są odporne na odkształcenia, a także wilgoć i szkodniki.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz