Łazienka z pomysłem – od czego zacząć projekt?

Każdy remont generalny i zmianę aranżacji łazienki, należy dogłębnie przemyśleć, ponieważ oprócz aspektu wizualnego, w tym pomieszczeniu istotna jest także funkcjonalność, użyteczność oraz wygoda rozwiązań. Na początek powinna zapaść decyzja o tym czy w łazience będzie tradycyjna wanna czy może kabina prysznicowa. Zwykle na rozwiązania z wanną, decydują się właściciele większych łazienek, ale jest to kwestia indywidualna i uzależniona od preferencji. Jeśli w mieszkaniu czy domu mamy tylko jedną łazienkę, warto rozważyć montaż dwukomorowej umywalki. Taka koncepcja sprawdza się doskonale, gdy domownicy wychodzą do pracy lub szkoły w jednym czasie. Do montażu dwukomorowej bądź dwóch osobnych umywalek, w zupełności wystarczy wolna przestrzeń na ścianie o długości ok. 1,5 m. W następnej kolejności należy zastanowić się czy praktyczny będzie bidet oraz czy w łazience koniecznie musimy decydować się na postawienie pralki. Coraz częściej bowiem umieszcza się pralkę w zabudowie kuchennej bądź w innych pomieszczeniach gospodarczych. Związane jest to z odseparowaniem naszej „oazy spokoju”, jaką jest łazienka, od hałasu, z jednoczesnym zyskaniem sporej przestrzeni, np. pod inną, bardziej praktyczną zabudowę w łazience.

Wanna czy kabina prysznicowa – zalety i wady.

W sytuacji, kiedy trudno jest się zdecydować i osiągnąć kompromis w zakresie wyboru wanny albo kabiny, można rozważyć rozwiązanie hybrydowe. Na rynku znajdziemy całą gamę urządzeń do kąpieli, które łączą w sobie komfort, jakie niesie wylegiwanie się w wannie, z możliwością skorzystania z szybkiego, ożywczego i odświeżającego prysznica. Często wanna wygrywa z prysznicem tam, gdzie są małe dzieci, ponieważ uwielbiają one długie pluskanie połączone z igraszkami z mnóstwem pływających zabawek i pojemniczków. Niezależnie od ostatecznego wyboru, w obu wariantach możliwe jest także zdecydowanie się na klasyczną wannę lub kabinę z modnym ostatnio hydromasażem. Relaks, jaki niesie ze sobą taki wodny masaż, wspaniale działa na poprawę naszego samopoczucia, dodaje energii oraz likwiduje skutki codziennego stresu i zmęczenia. Czasem decydujące są względy związane z potencjalnymi oszczędnościami w zużyciu wody.

Z całą pewnością bowiem kąpiele w wannie wymagają większej ilości wody, niż ma to miejsce przy natrysku. Jeżeli powierzchnia łazienki nie pozwala na zabudowę tradycyjnej wanny, warto zastanowić się nad opcją wanny narożnej, która zajmuje dużo mniej miejsca, jest niezwykle funkcjonalna i stanowi świetne dopełnienie oryginalnej aranżacji wnętrza. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli oczywiście możliwości lokalowe na to pozwalają, jest zabudowa sedesu w osobnej, niezależnej strefie WC wraz z umywalką. Przemyślany projekt łazienki jest gwarancją pełnego zadowolenia i satysfakcji, jakie pojawią się po zakończeniu remontu. Więcej inspiracji znajdziesz na: https://www.elements-show.pl/galeria-inspiracji

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz