PVC to polichlorek winylu. Jest to specjalnie opracowywana i przygotowywana mieszanka, którą stosuje się jako pokrycie dachowe. Charakteryzuje się wieloletnią żywotnością, którą można liczyć w dekadach. Wyróżnia ją wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne, a przy jej rozkładaniu i mocowaniu wymagającym rozciągania pokrycia nie dochodzi do pęknięć i odkształceń. Co sprawia, że membrany wykonywane z PVC cieszą się rosnącą popularnością i zastosowaniem?
Zastosowanie membran wykonanych z PVC
Membrana PVC stosowana jest przede wszystkim na dachach wielkopowierzchniowych wymagających specjalistycznego zabezpieczenia i ochrony. Można je często spotkać w halach produkcyjnych, na magazynach i wielu innych budynkach konstrukcyjnych wymagających zastosowania zaawansowanych, niezawodnych zabezpieczeń dachów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by z tego rozwiązania korzystano również w domach prywatnych, ponieważ stanowią świetną alternatywę dla dachów pokrywanych papą. Co więcej, korzystanie z membrany nie wymaga usunięcia papy, dlatego montaż tego nowoczesnego rozwiązania jest prostszy i mniej czasochłonny.
Zalety korzystania z membran PVC
Liczne zalety i właściwości membran powodują ich coraz częstsze stosowanie i inwestycję w ten materiał zarówno przez firmy, przedsiębiorstwa, jak i również przez deweloperów i prywatnych właścicieli posesji. Z pomocą membrany możliwe jest skuteczne usuwanie nieszczelności dachu. Jednocześnie tego typu pokrycie jest odporne na zmiany temperatury, promieniowanie UV, gradobicie i zachowuje swoją szczelność przez cały czas jego użytkowania. Nie przesiąka, ale jest tworzywem oddychającym, dzięki czemu woda na nim nagromadzona odparowuje, co niweluje ryzyko powstawania grzybów i pleśni. Dzięki zastosowaniu techniki zgrzewczej w membranach uzyskuje się wysoki poziom szczelności i hydroizolacji. Jedna warstwa membrany wystarczy, by skutecznie zabezpieczyć dach. Przy wymianie membrany można bez najmniejszego problemu oddać tą zużytą do recyklingu.