Opony 16.00r25 – co warto o nich wiedzieć?

Opony 16.00r25 to dość wyjątkowe ogumienie w skali całego rynku opon przemysłowych. Czym się cechują?

Opony 16.00r25 – czym się charakteryzują i co mówi nam ich oznaczenie?

Świat opon do zadań specjalnych jest naprawdę szeroki i tak samo, jak w przypadku samochodów osobowych możemy spotkać się z wieloma różnymi typami ogumienia, tak samo ma to miejsce w kwestii opon budowlanych. Możemy tu na przykład wspomnieć o takim produkcie, jak opony 16.00r25. Co to jednak tak właściwie oznacza? Po dokładnym przeanalizowaniu tak nazwy będziesz już wiedzieć o tych oponach wszystko. Zacznijmy od liczby 16.00 która oznacza szerokość danej opony wymierzoną w calach – tutaj więc mamy szerokość 16 cali. R to literka, która w tym przypadku oznacza, że mamy do czynienia z oponą radialną, zaś 25 to rozmiar felgi, a więc ta ma przekątną 25 cali. Sama opona jest przystosowana do rozwijania całkiem sporych prędkości, oczywiście jak na opony z przeznaczeniem do sprzętów budowlanych – maksymalna bezpieczna prędkość to bowiem aż 70 km/h.

W jakich sprzętach budowlanych i przy jakich pracach sprawdzą się opony 16.00r25?

Opona 16.00r25 to konstrukcja bezdętkowa, co oczywiście znacznie zwiększa wytrzymałość tejże opony na przebicia. Dodatkowo jej konstrukcja sprawia, że cechuje się ona świetną trakcją w zakrętach, tłumieniem nierówności, a także odpornością na przegrzewanie się. Maksymalny nacisk na jedną oponę może zaś wynieść maksymalnie 7300 kilogramów. Sprawia to, że ogumienie o oznaczeniu 16.00r25 jest wprost idealne w takiej roli, jak opony wielkogabarytowe dla dźwigów szybkobieżnych, które często muszą sprawnie pokonywać odległości i wymagana jest przy nich dobra responsywność prowadzenia. To wszystko zapewnia opona 16.00r25.

Jak szukać pomocy w kwestii wyboru odpowiedniej opony 16.00r25?

Nie wiesz, jak dobrze wybrać oponę 16.00r25? Specjalistyczną pomoc z pewnością znajdziesz w sklepach dedykowanych oponom przemysłowym i wielkogabarytowym. W nich eksperci pomogą dobrać odpowiedni typ ogumienia do twojego pojazdu i jego wymagań.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz