Parapety granitowe – jakie mają właściwości?

parapety

Wszelkie parapety granitowe wyróżniają się przede wszystkim niebanalnym wyglądem i wysoką jakością wykonania. Stanowią ozdobę zewnętrznych elewacji domów, jak i doskonale komponują się z klasycznymi i nowoczesnymi wnętrzami. Jakie są ich właściwości? Wyjaśniamy.

Jakie właściwości mają parapety granitowe?

Parapety granitowe w Strzegomiu charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Są niezwykle odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne, a także na niesprzyjające warunki pogodowe. Nie wchłaniają wilgoci, więc nie są narażone na pękanie po pierwszych przymrozkach. Nie są im straszne zarówno bardzo wysokie, jak i niskie temperatury. Stała ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UV nie wpływa na ich strukturę, nie powoduje także odbarwień.

Parapety granitowe, podobnie jak spieki kwarcowe we Wrocławiu, charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Jeśli będą odpowiednio pielęgnowane, to staną się wartościową i długowieczną inwestycją. Zachowują swoje unikatowe cechy oraz wygląd przez bardzo długie lata bez uszczerbku na swojej jakości.

Na rynku znaleźć można bardzo duży wybór parapetów granitowych. Poszczególne modele różnią się stylem i kolorystyką oraz intensywnością połysku. Dzięki tym cechom z łatwością można dopasować je do praktycznie każdego wnętrza oraz zewnętrznej elewacji. Wszystko zależy od potrzebnego nam efektu wizualnego.

Jak pielęgnuje się parapety granitowe?

Parapet granitowy niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy zwilżona wodą ściereczka, aby usunąć niewielkie zabrudzenia. W przypadku bardziej problematycznych plam należy sięgnąć po specjalne substancje przeznaczone do granitu. Na rynku znajdziemy ich szeroki wybór do zastosowań w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Parapet granitowy wewnętrzny warto także raz do roku zaimpregnować. Dzięki temu na dłużej zachowa swój wyjątkowy połysk. To samo dotyczy parapetów umieszczonych na zewnątrz. W takim przypadku proces ten warto wykonać zaraz po zimie oraz końcem lata. Należy używać tylko i wyłącznie dedykowanych preparatów.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz