Profile nierdzewne – charakterystyka

Profile ze stali nierdzewnej to elementy, które wykorzystuje się w branży budowlanej na skalę masową. Jest to dość młoda tendencja do której przyczynili się głównie architekci.

O tym, że profile nierdzewne są nie tylko praktyczne, ale także wyglądają niezwykle estetycznie architekci przekonali się stosunkowo niedawno temu. Mowa o przełomie XX i XXI wieku. Rury prostokątne czy inaczej mówiąc profile zamknięte stosuje się obecnie bardzo często w rozmaitych projektach. Należą do nich zarówno nowoczesne wnętrza mieszkań i domów, jak i kompleksów handlowych, centrów handlowych czy restauracji oraz nowoczesnych biurowców. Ale to nie koniec ich zastosowań. Bardzo często projektanci sięgają po profile nierdzewne gięte na zimno przy tworzeniu dekoracji do elementów oświetleniowych czy też różnego rodzaju nowoczesnych mebli.

Profile ze stali nierdzewnej – właściwości

Za wykorzystaniem profili ze stali nierdzewnej przemawia w dużej mierze fakt, iż są one bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Mowa zarówno o chemicznych, jak i mechanicznych. Są odporne na korozję, chociaż w tym przypadku wymagany jest odpowiedni wybór odpowiedniego gatunku stali do danego zastosowania jej. Dobrze sprawdza się architekturze ze względu na swoją niewielką rozszerzalność cieplną oraz wysoką odporność na ogień.

Niewątpliwym atutem profili nierdzewnych są także ich walory estetyczne. Doskonale odnajdują się w produkcji balustrad, profili okiennych czy systemów mocowania fasad. Na plus dla profili jest także ich konserwacja. Znacznie łatwiej jest je utrzymać w czystości i konserwować niż te, które zostały wykonane z tradycyjnych blach.

Oczywiście branża budownicza to nie jedyna przestrzeń w której z powodzeniem można wykorzystywać wspomniane profile nierdzewne. Bardzo dobrze odnajdują się także między innymi jako materiał konstrukcyjny, wykorzystywany na przykład w produkcji środków transportu.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz