Remonty dachów – jakie pokrycie wybrać?

Jak nietrudno się domyślić, dach jest szczególnie narażonym na uszkodzenia elementem budynku. To właśnie na niego największy wpływ mają warunki pogodowe takie jak gromadzenie się śniegu czy też uderzenia gradu. Nadmierne ciepło czy też zimno również nie sprzyja dobrej kondycji dachu. Jeżeli zaobserwowane zostaną objawy takie jak pleśń, pęknięcia czy też odkształcenia, trzeba liczyć się z remontem dachu. Właściciel budynku musi zatem spełnić szereg formalności takich jak kontakt z rzeczoznawcą, wybór odpowiedniej firmy czy też zadbać o kwestie prawne związane z remontem. Istotny jest również dobór pokrycia i metody, która zostanie wykorzystana.

Dwie metody wymiany pokrycia dachowego – Która jest tańsza?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że metoda wymiany pokrycia, jaką się wybierze zależy głównie od rzeczoznawcy. Może on zalecić nałożenie nowego pokrycia na już istniejące. Jest to stosunkowo tańsza i najmniej inwazyjna metoda remontu. Nie mniej jednak remonty dachów w Krakowie mogą przybrać nieco droższy scenariusz. Drugą metodą wymiany jest usunięcie aktualnego pokrycia dachu na rzecz nowego. Jest to proces już bardziej wymagający i ingerujący w dach. Trzeba zaznaczyć też to, że podczas pracy za pomocą tej metody bardzo ważne jest zabezpieczenie dachu. Usuwanie i nakładanie nowego pokrycia może trwać długi czas, dlatego tak ważne jest zadbanie o odsłonięty dach.

Jakie pokrycie najlepiej wybrać?

Kwestia doboru pokrycia również może zależeć od różnych czynników. Często przy wymianie stosuje się ten sam typ pokrycia, jednakże nie jest to regułą. Można skorzystać z lżejszych rozwiązań takich jak np. blachodachówki z aluminium. Renowacje dachów Chrzanowie można przeprowadzać również przy pomocy pokrycia bitumicznego. Ten typ charakteryzuje się sporą uniwersalnością. Doskonale sprawdza się w przypadku dachów o skośnej budowie. Dodatkowo pełni on funkcję estetyczną. Niektórzy korzystają również z nowoczesnych rozwiązań takich jak pokrycia ceramiczne lub wykonane z PCV. Wybór zależy od budynku i zdania rzeczoznawcy.

Nie można zapomnieć o profesjonalistach

Serwis dachów powinien być przeprowadzany przy pomocy wykwalifikowanego zespołu. Usuwanie i nakładanie nowego pokrycia jest procesem, który musi być wykonywany precyzyjnie. Specjaliści od remontów dachów dodatkowo wiedzą jak zabezpieczyć odsłonięty dach na czas prac remontowych.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz