Rolety materiałowe – z kasetą czy bez kasety?

materialowe rolety

Rolety materiałowe to praktyczna i stylowa opcja zarówno dla domów, jak i biur. Obecnie takie rolety można kupić w dwóch wariantach – z kasetą i bez niej. Na co warto się zdecydować?

Jakie zastosowanie mają rolety materiałowe?

Rolety materiałowe to popularny wybór ze względu na ich elegancki wygląd, funkcjonalność i łatwość użytkowania.

Takie osłony okienne składają się z jednego kawałka materiału, który można płynnie zwijać lub opuszczać na wale nawojowym, zapewniając kontrolę nad światłem i prywatność w pomieszczeniu. Sterowanie odbywa się najczęściej za pomocą sznureczka albo łańcuszka umieszczonego z boku rolety.

Prostota ich konstrukcji oraz różnorodne warianty wzornicze sprawiają, że pasują do różnych stylów wnętrz, od minimalistycznych po tradycyjne.

Rolety materiałowe bez kasety

Rolety bez kasety mają prosty wygląd. Tkanina nawija się bezpośrednio na wał, który znajduje się w górnej części okna. To powoduje, że nawinięta na wał tkanina pozostaje stale widoczna.

Zalety rolet bez kasety:

  • Rolety bez kasety charakteryzują się prostą i nieskomplikowaną konstrukcją, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla osób ceniących minimalizm.
  • Rolety bez kasety mają niższą cenę, dlatego sprawdzą się dla osób poszukujących oszczędności.

Wady rolet bez kasety:

  • Ze względu na brak kasety materiał narażony jest w wyższym stopniu na zabrudzenie, na przykład zakurzenie, owady.
  • Roleta bez kasety może nie prezentować się tak elegancko we wszystkich wnętrzach.

Rolety z kasetą

Rolety z kasetą natomiast posiadają w górnej części osłonę ochronną, zakrywającą mechanizm rolety. Kaseta ta może być wykonana z różnych materiałów, w tym aluminium lub plastiku, a także może mieć ona różne kolory, które można dopasować do kolorystyki ram okiennych.

Zalety rolet z kasetą:

  • Kaseta dodaje roletom elegancki wygląd, dlatego cała aranżacja wnętrza może prezentować się efektownie.
  • Kaseta zapewnia osłonę zwiniętej tkaniny, chroniąc ją przed kurzem i potencjalnymi uszkodzeniami. Może to być szczególnie korzystne w przypadku tkanin wysokiej jakości lub tkanin delikatnych.

Wady rolet z kasetą:

  • Rolety wyposażone w kasety są droższe w porównaniu do rolet bez nich.
  • Kaseta w rolecie nie zawsze jest możliwa do dopasowania do kolorystyki okna i otoczenia.

Gdy poszukiwane są wysokiej jakości rolety materiałowe Artroll Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/ jest miastem, w którym można zakupić je zarówno w wariancie z kasetą, jak i bez niej. Działające w tym mieście firmy zapewniają duży wybór osłon okiennych na wymiar i dodatkowo oferują profesjonalne usługi ich montażu!

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz