Rynny dachowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Wybierając rynny dachowe należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to z jakiego materiału zostały wykonane. Należy także przyjrzeć się poszczególnym parametrom, które wpływają zarówno na ich estetykę, jak i funkcjonalność. Czym więc konkretnie należy kierować się przy ich zakupie? Podpowiadamy.

O czym pamiętać wybierając rynny dachowe?

Wybierając rynny dachowe w Ostrowie Wielkopolskim należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Dobrze zaprojektowany system rynnowy powinien poprawnie chronić elewację oraz fundamenty budynku przed wilgocią, uwzględniając powstające zatory w trakcie intensywnych opadów deszczu lub śniegu. Dlatego wybierając konkretne elementy należy upewnić się, że są one ze sobą w pełni kompatybilne.

Czym kierować się wybierając rynny dachowe?

Dwa najpopularniejsze materiały z których wykonane są rynny dachowe to stal oraz PVC. Oba te materiały mają swoje wady i zalety. Wybór konkretnego rodzaju zależy głównie od miejsca montażu, a więc konkretnej ekspozycji na warunki zewnętrzne, a także od wielkości systemu rynnowego. Jeśli nie mamy pewności to decyzję najlepiej pozostawić fachowcowi.

Obecnie sprzedawane rynny dachowe stalowe są wykonane z wysokiej jakości surowca. Nie przypominają swoim wyglądem i właściwościami produktów sprzed wielu lat. Zastosowano w nich stal ocynkowaną galwanicznie, więc są niezwykle odporne na korozję. Ich dużą zaletą jest także niska podatność na zmienne temperatury, zarówno te bardzo wysokie, jak i te ekstremalnie niskie.

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się także rynny dachowe PVC. Są lekkie, łatwe w montażu i niezwykle trwałe, a także elastyczne. Nie zaleca się jednak ich instalacji przy mocno nasłonecznionych dachach, ponieważ nie mają tak dużej odporności na zmienne temperatury jak te stalowe. Jeśli zdecydujemy się na rynny PVC to należy zwrócić uwagę na jak najdłuższy okres gwarancyjny oraz markę producenta. Doświadczone firmy stosują unikatową mieszankę PCV, która zwiększa ich wytrzymałość.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz