Umywalki łazienkowe – jak wybrać odpowiedni model?

lazienkowa umywalka

Planowanie wnętrza łazienki to nie tylko dobór odpowiednich płytek i oświetlenia, ale także dobór przemyślanego wyposażenia. Jednym z podstawowych elementów każdej łazienki jest umywalka. Korzystamy z niej wielokrotnie w ciągu każdego dnia, dlatego tak istotne jest, aby była trwała i spełniała wszystkie nasze wymagania. Czym zatem kierować się przy wyborze umywalki? Jakie modele umywalek są dostępne na rynku? Podpowiadamy!

Spis treści:

Umywalki łazienkowe – rodzaje

Umywalki łazienkowe – rozmiar i kształt

Akcesoria do umywalek

Umywalki łazienkowe – rodzaje

lazienka umywalka

Planując aranżację łazienki należy zastanowić się, jaki rodzaj umywalki chcesz wybrać. Na rynku dostępne są modele z różnorodnymi sposobami montażu. Do wyboru mamy zarówno umywalki wolnostojące, ścienne, nablatowe, wpuszczane w blat, jak i meblowe.

Wśród oferty umywalek stawianych bardzo popularne są umywalki nablatowe, które montuje się na łazienkowym blacie. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzanych w nowoczesnym stylu, a ich idealnym dopełnieniem będą wysokie, stojące baterie umywalkowe.

Możesz również zdecydować się na model umywalki dostosowany do wymiarów mebli łazienkowych. Umywalki meblowe przeznaczone są do zestawienia z kompatybilnymi szafkami. Konfiguracja tego typu zapewnia więcej miejsca do przechowywania kosmetyków i akcesoriów, a przy tym ukrywa nieestetyczny syfon. Co więcej, producenci mebli i ceramiki łazienkowej oferują wygodne zestawy składające się z szafki z umywalką.

Dla właścicieli dużych łazienek oraz rodzin z dziećmi polecamy umywalki podwójne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, poranne korzystanie z łazienki stanie się komfortowe dla każdego członka rodziny. Z kolei w bardzo małych łazienkach, w których liczy się każdy centymetr, polecamy umywalki narożne. Pozwalają na wykorzystanie martwej przestrzeni, są łatwe w montażu i pasują do wielu stylów aranżacyjnych.

Umywalki wolnostojące to bardzo solidne i nowoczesne rozwiązanie. Możesz umiejscowić je bezpośrednio na podłodze, dzięki czemu sama ich konstrukcja stanowić będzie dodatkową ozdobę Twojej łazienki.

Niezależnie od typu umywalki, na który się zdecydujesz, bardzo ważne jest, aby była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Taką gwarancję daje zakup umywalki od renomowanych producentów. Jednym z salonów z wyposażeniem łazienek, gdzie możesz dokonać zarówno zakupów online, jak i zakupów stacjonarnych, jest Pati Art Studio. Salon znajduje się pod adresem Piorunów 9B pod Warszawą. Na miejscu możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów

Umywalki łazienkowe – rozmiar i kształt

ksztalt umywalki

Na rynku dostępne są umywalki w coraz bardziej nietypowych kształtach i wymiarach. Rozmiar umywalki należy dobrać do wielkości łazienki. Najpopularniejsze szerokości umywalek to 45, 50, 55 oraz 60 cm. Z kolei standardowa głębokość umywalki wynosi 40 cm.

Różnorodne kształty, w jakich dostępne są umywalki, sprawiają, że można je dostosować zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i do stylu jego aranżacji. Od Twoich indywidualnych preferencji zależy, czy zdecydujesz się na umywalkę kwadratową, okrągłą, owalną czy prostokątną. Wybierać możesz również w zakresie kolorystyki.

Akcesoria do umywalek

Przy wyborze umywalki, oprócz względów estetycznych, warto zwrócić uwagę także na jej konstrukcję, która definiuje sposób instalacji baterii. Jeżeli zdecydujesz się na umywalkę bez otworu na baterię, czyli na przykład wolnostojącą nablatową, miej na uwadze, że Twój wybór w zakresie baterii będzie ograniczał się do baterii nablatowych z długą wylewką lub baterii ściennych.

Dodatkowym udogodnieniem, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze umywalki jest otwór przelewowy, który zabezpiecza łazienkę przed zalaniem, jeżeli do umywalki zostanie nalane zbyt dużo wody. Zwykle umieszczony jest on na jednej z bocznych ścianek misy.

Istotną rolę odgrywa również odpływ. Niektórzy producenci w komplecie z umywalką dołączają korek.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz