Wanny retro – jak wkomponować je w wystrój łazienki?

wystroj lazienkiImpulsywny zakup dużej wanny w stylu retro może być super zdarzeniem, pociągającym ze sobą remont łazienki i uzyskanie świetnych efektów. Nie zawsze jednak dopasowanie aranżacji uda się bez większych problemów. Warto poszukać przykładowych projektów łazienek urządzonych w takim stylu.

Co pasuje do wanny retro? Łazienka urządzona ze smakiem

W łazienkach, które akurat są remontowane lub wyposażane od podstaw, można bez przeszkód umieścić wanny retro o ile pomieszczenie jest dość spore. W mniejszej łazience trzeba wszystko wymierzyć, bo poza wanną musi tam znaleźć się jeszcze wiele niezbędnych elementów wyposażenia.

Wielu właścicieli takich łazienek decyduje się na konsekwentną aranżację. Łazienka angielska w Warszawie będzie prezentowała się najlepiej z pełnym wyposażeniem utrzymanym w tym stylu. Można dobrać np. spłuczki czy baterie efektownie wykończone elementami charakterystycznymi dla epoki.

Wanna na nogach – co do niej dopasować?

Do wanny na nóżkach, charakterystycznego elementu w takich łazienkach, pasuje oczywiście ceramika łazienkowa w stylu retro. Dzięki temu całość aranżacji będzie prezentowała się spójnie, a łazienka stanie się w pełni funkcjonalna. Elementy ceramiczne zapewniają estetyczny wygląd i łatwe utrzymywanie w czystości.

Można zdecydować się na kamionkowe lub również ceramiczne dodatki. Będą podkreślały klasyczny charakter wnętrza i pomogą wprowadzić do łazienki różne odcienie kolorów. Miska wisząca retro lub stylowe mydelniczki to jedne z tych elementów, które są niewielkie, a odpowiadają za powstanie klimatu.

Mała łazienka – czy trzeba rezygnować z wanny retro?

Styl retro polecany jest właścicielom dużych łazienek. Czy jednak w małej trzeba poprzestać na standardowym wyposażeniu? Nie zawsze, choć przeważnie konieczne są pewne okrojenia. Wanny retro na nóżkach prawdopodobnie zajmą za dużo miejsca. Można jednak wybrać wannę narożną o fasonie nawiązującej do stylu klasycznego.

Podsumowując, aranżacja łazienki retro wymaga konsekwentnego planu. Najwięcej problemów stanowi wanna, ale jeśli zostanie dobrze umieszczona, wystarczy tylko dopasowanie innych elementów.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz