Wylewka anhydrytowa – jakie posiada właściwości?

Znana też jako wylewka samopoziomująca, wylewka anhydrytowa stosowana jest jako podstawa pod posadzkę (podkład podłogowy). Dostępny w sprzedaży preparat można rozrobić, dzięki czemu będzie miał odpowiednią konsystencję. Wylewka ta jest bardzo wygodna w użyciu nie tylko ze względu na szybkie wysychanie.

Dlaczego wylewka anhydrytowa cieszy się dużą popularnością?

Wylewka poprzedza ułożenie podłogi. Musi zapewniać równe podłoże pod deski lub parkiet. Z tego względu samopoziomująca wylewka anhydrytowa ułatwia całokształt prac. Nie trzeba pilnować, by masa rozłożyła się równo, używać poziomicy lub innych podobnych rozwiązań. Wychodzi taniej niż jakąkolwiek inną metodą.

Popularność, jaką cieszy się wylewka anhydrytowa, związana jest też z dużymi możliwościami jeśli chodzi o jej przygotowywanie i rozprowadzanie. Można to zrobić nawet własnoręcznie, na większych powierzchniach oczywiście pomocne będą urządzenia. Masa ładnie się wyrównuje.

Zaopatrzenie wysokiej jakości – Termolit

Preparat zawierający spoiwo anhydrytowe należy nabyć w godnym zaufania punkcie. Warto udać się np. bezpośrednio do producenta. Może to być Termolit – wybór wylewek anhydrytowych pozwala każdemu zainteresowanemu nabyć produkt odpowiedni do stopnia „rozmachu” prac wykończeniowych.

Wylewka anhydrytowa ma bardzo szerokie zastosowanie. W wielu przypadkach wyparła wylewki cementowe, które trzeba było dokładnie i fachowo poziomować. Masa ze spoiwa anhydrytowego może być wylana pod posadzkę z różnych materiałów, co przesądza o jej uniwersalności i łatwości zastosowania.

Nowoczesna wylewka anhydrytowa w różnych pomieszczeniach

Z zalet wylewki anhydrytowej Termolit można skorzystać w różnych pomieszczeniach w obiektach użytku publicznego lub budynkach prywatnych. Wybór taki zapewnia estetyczny wygląd podłogi i naprawdę wysoką trwałość. Inwestycja w podłogę okazuje się naprawdę wartościowa.

Podsumowując, warto skorzystać z wylewki anhydrytowej, jeśli komuś zależy na jakości wykończenia, a jednocześnie chciałby wykonać wszystko szybko i z łatwością. Jest to samopoziomująca, nowoczesna wylewka.

Post Author: Euro.

Dodaj komentarz